Przejdź do głównej zawartości

Barcelona - miejsca za które nic nie płacisz, a koniecznie musisz je zobaczyć! Ciąg dalszy.

Kolejne miejsca, które są na mojej liście bezpłatnych atrakcji. Przyznam szczerze, że w Barcelonie jest ich całkiem dużo, a każde jest niepowtarzalne i bardzo klimatyczne!

Wzgórze Monjuic.

Pewnego ranka zrobiliśmy sobie kanapki i wybraliśmy się na zamek. Droga była długa i pod górkę, ale ciepły poranek i ładne widoki umilały nam wspinaczkę. Powiem jedno, warto było!
Dookoła zamku już na wzgórzu jest przepiękny park. Nawet chodniki były małymi arcydziełami.

Na wzgórze Montjuic można wjechać kolejką koszt to 7,30 euro w jedną stronę i 10,30 euro  w dwie strony. Ale to nie w naszym stylu, wolimy zdzierać buty :)


A wspinaliśmy się tam, dla tego oto zamku. Opowiem o nim w innym poście.Za wejście na zamek płaciliśmy, ale nie trzeba było, tam wchodzić i tak warto się przejść, można  go obejść dookoła. Ja jednak mam zasadę i nie mogę ominąć żadnego zamku! Opis znajdziesz w kolejnym poście.

Port jachtowy

Robi wrażenie szczególnie nocą. W dzień ustawia się tu mnóstwo handlarzy z różnymi pamiątkami. A gdy nadjeżdża policja - znikają :)

Policja w Barcelonie jest bardzo wyrozumiała. Nie wlepia od razu mandatów, tylko najpierw poucza i informuje. Byliśmy świadkami pewnego zdarzenia, które o tym świadczy. Jeden z handlarzy nie mógł szybko zapakować swojego towaru, ponieważ miał mnóstwo pierdoł. Samochód policyjny ustawił się i grzecznie czekał, aż tamten pozbiera swoje rzeczy w worek i ucieknie - dziękując machnięciem ręki do radiowozu. Nikt go nie gonił, nikt nawet nie wysiadł z auta w celu wypisania mandatu. Po prostu poczekali aż się zwinie i odjechali. Uważam, że to miłe z ich strony.
Sagrada Familia

Mimo że cały czas w budowie robi ogromne wrażenie. Nie czuliśmy potrzeby, żeby wejść do środka, dlatego zaliczam tą atrakcję do bezpłatnych, ale obowiązkowych. Obeszliśmy ją dookoła i zachwyca. Warto ją zobaczyć.


Stadion Camp Nou

No nie mogliśmy ominąć tej atrakcji. Dla nas była darmowa, weszliśmy do baru pokręciliśmy się trochę. On wypił piwo za 5 euro ja kawę za 2 euro. Weszliśmy też do sklepu firmowego - tam ceny były kosmiczne. Koszulka od 70 euro. Podjechał nawet autobus z jakimiś graczami, ale chyba niezbyt sławnymi, bo zbiegowisko gapiów szybko się rozproszyło, gdy zaczęli wysiadać.

Wejście na stadion i zwiedzanie muzeum kosztuje ok 25 euro. Sam bilet na mecz można kupić już za 10 euro - oczywiście nie żadne ważne rozgrywki, ale dzięki temu można odwiedzić stadion i miło spędzić czas. Poniżej link.

https://fcb-tickets.fcbarcelona.com/sports-web/FC_Barcelona/Futbol/2016-2017/Partido_amistoso/FCB_LEGENDS-M.UNITED_LEGENDS/

Gdyby jakiś odbył się w tym terminie, co byliśmy, na pewno byśmy skorzystali. Warto wcześniej zaplanować taką atrakcję. Opłaca się poszperać w necie.Komentarze

  1. Sagrada Familia, jak i reszta architektury Gaudiego w tym mieście robi ogromne wrażenie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Fajnym pomysłem byłoby iść śladami Gaudiego. Taka wycieczka mogłaby być bardzo ciekawa.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Barcelona - miejsca za które nic nie płacisz, a warto zobaczyć!

Barcelona na mapie wydaje się malutka, ale w rzeczywistości to wielkie miasto. Ma sieć dobrze rozbudowanego metra i innej komunikacji. Bilety można kupić na karcie T-10 - dzięki niej masz 10 przejazdów dowolnym środkiem komunikacji.

Oczywiście my głównie chodziliśmy. Na każdym kroku w Barcelonie jest coś ciekawego do zobaczenia. Dlatego polecam zabrać wygodne buty i łazić ile się da! A z każdym krokiem można chłonąć wspaniałą atmosferę tego miasta! To możesz przeżyć tylko tam.

Idąc ulicami miasta przygotuj się na niespodzianki, nawet po sezonie.

Spacerując ulicami miasta usłyszeliśmy spory hałas. Mieliśmy inne rzeczy w planach, ale ciekawość nie pozwoliła nam iść w innym kierunku. Przed niewielką restauracją zobaczyliśmy niewielki tłum osób, orkiestrę i bębny.
Udało mi się nakręcić filmik, mimo sporego szoku i zamieszania.
Atrakcja zupełnie za darmo, a emocje mega. A tak serio, pograli, pograli i się zwinęli, zupełnie nie wiem co to było, może ktoś ma jakiś pomysł?

Kolejnym darmowym p…

Chocim - podróż w czasie. Ukraina.

Zamek w Chocimu znajduje się niedaleko Kamieńca Podolskiego.

Trafiliśmy tam jedynie dlatego, że szukając po mapie miejsc, które trzeba odwiedzić nazwa miasta wydała się dziwnie znajoma. Od razu zaczęłam się zastanawiać co takiego wydarzyło się pod Chocimiem, że pamiętam to z lekcji historii. No pewnie bitwa, ale jaka? Wstyd się przyznać, ale musiałam odszukać kilka informacji w necie. Rzecz działa się za czasów, kiedy Królestwo Polskie połączyło się z Wielkim Księstwem Litewskim (w Unii Lubelskiej 1569 roku) w Rzeczpospolitą Obojga Narodów.  W dniach 2 września - 9 października 1621 roku nasza armia pod dowództwem Jana Karola Chodkiewicza zatrzymała ofensywę turecką pod dowództwem sułtana Osmana II. Wielkie wydarzenie na zawsze wpisało się w karty historii. W zamku można obejrzeć reprodukcje obrazów, broni, ubrań. Fajny klimat.

    Cudowna wrześniowa aura sprawiła, że zdjęcia które zrobiłam są jak namalowane. Nie wyobrażam sobie nawet jak czułby się tam profesjonalny fotograf. Chyba j…

Kamieniec Podolski - zamek jak z bajki.

Za górami, za lasami ... no własnie długa podróż została nagrodzona. Pojawiliśmy się w Kamieńcu Podolskim w poszukiwaniu zamku z bajki i się nie zawiedliśmy.


Genialne położenie, świetna konserwacja i grube mury - to wszystko razem daje niezwykły efekt!
Sami zobaczcie!


 Niezwykły klimat jest wieczorem, dzięki oświetleniu. Zamek z bajki.


Dodatkowo sama miejscowość to jedna z głównych atrakcji obwodu chełmińskiego Ukrainy. Miejsce przyciąga tu nie tylko turystów, ale idealnie nadaje się na ślubne zdjęcia i imprezy weselne. Romantyczny park znajdujący się w okolicy przyciąga młodych i zakochanych. Mieszka tu czarny łabędź, a raczej łabędzica, która niedługo będzie miała małe, więc ma swój własny staw. Zakochani mogą wieszać kłódki na mostach na znak swojej miłości. Romantico :)


Można tu zjechać z tyrolki na moście - polecam zabawę, koszt około 10zł. Przepiękne widoki i świetna zabawa.

 Jest również możliwość skoczenia z najwyższego mostu na Ukrainie, ale tylko w weekendy.