Przejdź do głównej zawartości

Chocim - podróż w czasie. Ukraina.

Zamek w Chocimu znajduje się niedaleko Kamieńca Podolskiego.

Trafiliśmy tam jedynie dlatego, że szukając po mapie miejsc, które trzeba odwiedzić nazwa miasta wydała się dziwnie znajoma. Od razu zaczęłam się zastanawiać co takiego wydarzyło się pod Chocimiem, że pamiętam to z lekcji historii. No pewnie bitwa, ale jaka? Wstyd się przyznać, ale musiałam odszukać kilka informacji w necie. Rzecz działa się za czasów, kiedy Królestwo Polskie połączyło się z Wielkim Księstwem Litewskim (w Unii Lubelskiej 1569 roku) w Rzeczpospolitą Obojga Narodów.  W dniach 2 września - 9 października 1621 roku nasza armia pod dowództwem Jana Karola Chodkiewicza zatrzymała ofensywę turecką pod dowództwem sułtana Osmana II. Wielkie wydarzenie na zawsze wpisało się w karty historii. W zamku można obejrzeć reprodukcje obrazów, broni, ubrań. Fajny klimat.

    Cudowna wrześniowa aura sprawiła, że zdjęcia które zrobiłam są jak namalowane. Nie wyobrażam sobie nawet jak czułby się tam profesjonalny fotograf. Chyba jak w raju :) Przepiękna zieleń wzgórz i surowe mury zamku tworzą obrazy, które na zawsze zostaną w mojej pamięci.

Komentarze

 1. Widoki ja z bajki. Kocham takie miejsca. :-) Troszkę podglądam takich podróżników i zazdroszczę. Bo nie wiem, jak to wszystko organizujecie, skąd na to wszystko fundusze, jak się ma sprawa z pracą. Bo większość podróżników przez większość roku jest w podróży. ;-) Super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się znajdzie swoją pasję to ani czas, ani pieniądze nie staną na przeszkodzie do realizacji marzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ukraina jest piękna. Kiedyś była moją pasją ogólnie, nie tylko turystycznie. Jako mieszkanka miasteczka graniczącego z Ukrainą miałam możliwość nie tylko poznawać miejsca, ale i ludzi. Dodam bardzo serdecznych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W podróży zawsze poszukuję ludzi - to dzieki nim najlepiej poznaje się kraj, w którym mieszkają :)

   Usuń
 4. Ukraina jest naprawdę piękna, polecam zwiedzić więcej miejsc w tym kraju, w czasach studenckich miałam okazje zjechać Ukrainę na stopa i była to jedna z lepszych wypraw :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę odwagi :) Ja teraz wybieram się na zimę do Bukovelu sprawdzić czy nie zapomniałam jak jeździ się na nartach ;)

   Usuń
 5. Wspaniały zamek. Taki potężny i wydaje się nie do zdobycia. I faktycznie pięknie się prezentuje w tym lekko przytłumionym wrześniowym słońcu.
  Pozdrawiam, Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam takie odczucia Asiu, chciałabym zobaczyć go również zimową porą, w śnieżnym krajobrazie :)

   Usuń
 6. Uwielbiam Ukrainę, chociaż mam wrażenie że jest to niedoceniony kraj przez turystów. Tyle pięknych miejsc, nie jest drogo, ciekawa kultura, czego więcej chcieć?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak ja fan od dzisiaj! :) To co lubię robić to czytać,a to się czyta mega przyjemnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie! Takie komentarze zagrzewają do pracy 🙂

   Usuń
 8. Trafiłam na Twojego bloga przypadkiem.

  Świetnie piszesz, ja też uwielbiam podróże. Pięknie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Podróże nadają sens życiu. Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Potwierdzam, świetnie mi się tam fociło. I to w sumie nie wstyd, że się czegoś nie zna. Wstyd to nie znać czegoś i udawać, że się zna. A najlepsza historia to tej, której możemy dotknąć i poczuć. Książki nie zastąpią wizyty w miejscu i poczucia jego historycznego charakteru.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Barcelona - miejsca za które nic nie płacisz, a warto zobaczyć!

Barcelona na mapie wydaje się malutka, ale w rzeczywistości to wielkie miasto. Ma sieć dobrze rozbudowanego metra i innej komunikacji. Bilety można kupić na karcie T-10 - dzięki niej masz 10 przejazdów dowolnym środkiem komunikacji.

Oczywiście my głównie chodziliśmy. Na każdym kroku w Barcelonie jest coś ciekawego do zobaczenia. Dlatego polecam zabrać wygodne buty i łazić ile się da! A z każdym krokiem można chłonąć wspaniałą atmosferę tego miasta! To możesz przeżyć tylko tam.

Idąc ulicami miasta przygotuj się na niespodzianki, nawet po sezonie.

Spacerując ulicami miasta usłyszeliśmy spory hałas. Mieliśmy inne rzeczy w planach, ale ciekawość nie pozwoliła nam iść w innym kierunku. Przed niewielką restauracją zobaczyliśmy niewielki tłum osób, orkiestrę i bębny.
Udało mi się nakręcić filmik, mimo sporego szoku i zamieszania.
Atrakcja zupełnie za darmo, a emocje mega. A tak serio, pograli, pograli i się zwinęli, zupełnie nie wiem co to było, może ktoś ma jakiś pomysł?

Kolejnym darmowym p…

Kamieniec Podolski - zamek jak z bajki.

Za górami, za lasami ... no własnie długa podróż została nagrodzona. Pojawiliśmy się w Kamieńcu Podolskim w poszukiwaniu zamku z bajki i się nie zawiedliśmy.


Genialne położenie, świetna konserwacja i grube mury - to wszystko razem daje niezwykły efekt!
Sami zobaczcie!


 Niezwykły klimat jest wieczorem, dzięki oświetleniu. Zamek z bajki.


Dodatkowo sama miejscowość to jedna z głównych atrakcji obwodu chełmińskiego Ukrainy. Miejsce przyciąga tu nie tylko turystów, ale idealnie nadaje się na ślubne zdjęcia i imprezy weselne. Romantyczny park znajdujący się w okolicy przyciąga młodych i zakochanych. Mieszka tu czarny łabędź, a raczej łabędzica, która niedługo będzie miała małe, więc ma swój własny staw. Zakochani mogą wieszać kłódki na mostach na znak swojej miłości. Romantico :)


Można tu zjechać z tyrolki na moście - polecam zabawę, koszt około 10zł. Przepiękne widoki i świetna zabawa.

 Jest również możliwość skoczenia z najwyższego mostu na Ukrainie, ale tylko w weekendy.